Moda na ekologiczne kosmetyki

Ekologiczne kosmetyki — Zastanawiasz się, czy to tylko hasło? Moda na bycie eko? Czy być może pod nazwą ekologiczny, naturalny itd. kryje się nieocenione bogactwo czy też wartości, którymi się kierujemy? Ekologia to nie tylko krem naturalny. Uważam, że bycie eko to przede wszystkim sposób na życie. Zapraszam!

Cel ekologii

Nie da się ukryć, że Ziemia jest przeludniona. Jej naturalny ekosystem zostaje zaburzony niemal w każdym możliwym aspekcie. Jesteśmy zalewani setkami tysięcy produktów słabej jakości, które mają przynosić przede wszystkim zysk firmom.  Tak dzieje się również w przemyśle kosmetycznym. Celem większości producentów jest przede wszystkim zysk. Produkt ma przyciągnąć Twoją uwagę i się sprzedać. Jego cenne właściwości często są mocno naciągane. Po pierwsze. Często jakość użytych składników aktywnych pozostawia wiele do życzenia. Po drugie w jednym kosmetyku możecie znaleźć szeroką gamę substancji szkodliwych dla naszego zdrowia. W efekcie używanie kosmetyków staje się bezcelowe, a nawet może nam zaszkodzić.

Ekologia nadzieją na lepszy świat

Jestem dumna, że nasza aktualna wiedza na temat składników użytych w kosmetykach jest o wiele większa. Z przyjemnością obserwuję, jak moje Klientki coraz bardziej stawiają nie na ilość kosmetyków ale na ich jakość. 

Obecna jakość kosmetyków przejawia się przede wszystkim z ich walorów. Pochodzenia składników — coraz częściej wybieramy składniki naturalne. Tutaj jednak zachęcam do bycia czujnym bo producenci często nadużywają tego słowa. 

Z drugiej strony można pokochać markę nie ekologiczną ale taką, której celem jest przede wszystkim Twoje zadowolenie z kosmetyku. Sama korzystam i zachęcam do marki Jeunesse, która stawia na jakość użytych składników.

 
Ekologiczne kosmetyki to z pewnością takie, których produkcja nie zaburza ekosystemu. Tutaj istotne znaczenie ma pozyskiwanie składników. Chcemy wiedzieć: W jaki sposób pozyskiwane są składniki? Czy podczas zbiorów np. roślin nie cierpi ekosystem? Nie chcemy niszczyć Ziemii. 
 
Produkcja i testowanie — Coraz częściej mówi się o smogu, który jest również efektem ubocznym produkcji ekologicznych kosmetyków. Dlatego chętniej sięgamy do małych firm opartych na rodzinnej tradycji i rękodziele. Chociaż z drugiej strony nowoczesne przedsiębiorstwa wprowadzają nowe rozwiązania do swojej produkcji. Takie, które będą minimalizować negatywne efekty produkcji.  
 
Testowanie kosmetyków ma również ogromne znaczenie. Rezygnujemy z tych testowanych na zwierzętach, bo wiemy, że mogą one cierpieć. Nie zawsze się tak dzieje, jednak jest to często spotykane zjawisko. 

Bycie eko to przede wszystkim życie w zgodzie z naturą

Kochani. Dziękuję, że dotrwaliście do końca. Jeśli śledzicie mój blog, to doskonale wiecie, że Kocham Życie, Kocham Matkę Ziemię i chciałabym aby każdy z nas budząc się rankiem czuł, że jest szczęśliwy. Wiem, że życie w zgodzie z Matką Ziemią może zacząć się przede wszystkim od Twoich dobrych wyborów. Jeśli chodzi o kosmetologię, to nie musisz od razu kupować drogich kosmetyków z pieczątką ekologiczną.  Już dziś możesz zrobić pierwszy krok. Zajrzyj do swojej kosmetyczki i sprawdź, czy na pewno używasz wszystkich kosmetyków. Czy nie jesteś tylko konsumentem?

Jeśli czujesz, że Twoja pielęgnacja nie jest dobrze dobrana, to zapraszam na konsultację kosmetyczną. Pomogę Ci dobrać odpowiednie preparaty, których potrzebuje Twoja skóra. 

Pamiętaj bycie eko to przede wszystkim życie w zgodzie z naturą. Stawiajmy na jakość, a nie na ilość. Zmieńmy razem naszą Matkę Ziemię!

Pozdrawiam!

Zdjęcia: Pixabay; New Life Butterfly Ltd.