Co to jest hydrolat?

Dziś wpis z cyklu ciekawostek kosmetycznych. Odpowiem na pytanie czym jest hydrolat:) Jeśli śledzicie nasz blog i profil, to wiecie, że jakiś czas temu w zakładce naturalne przepisy pojawił się przepis na naturalny tonik. Jaki ma to związek z naszym hydrolatem? Zapraszam do lektury!

Hydrolat to produkt uboczny destylacji kwiatów. Docelowo podczas tego procesu otrzymujemy olejki eteryczne. Natomiast podczas każdego procesu są produkty uboczne. Taki składnikiem jest wyparowana woda z kwiatów — czyli nasz hydrolat. Jest świetną alternatywą dla tradycyjnych toników, płynów micelarnych, żeli i wszystkich środków myjących, które kupicie w drogerii kosmetycznej. Jak wiemy: nie wszystkie z nich są dobre dla naszej skóry. A pozorny demakijaż może taką skórę uszkodzić i podrażnić. 

Dlatego zachęcam do sięgania po hydrolat. Co więcej, możecie zrobić sobie same. Dlaczego warto?

Po pierwsze koszt jest o wiele niższy. Możecie użyć kwiatów z własnego ogrodu. Po drugie robi się go bardzo szybko. Potrzebujecie np. kwiatów z lawendy, rumianku czy też mięty. 

Po trzecie hydrolat ma pH zbliżone do skóry. Oznacza to, że nie podrażnia jej. Jego stosowanie jest bezpieczne dla każdego rodzaju cery. Jednak nie należy zapominać o zwykłych alergiach, które mogą dotyczyć każdego z nas.

Podsumowując jest to tani, naturalny i pięknie pachnący środek do odświeżenia skóry twarzy. Tonizuje, działa antyseptycznie i łagodzi stany zapalne. Użyty pod krem może stanowić ochronną bazę dla zmęczonej skóry.

Pozdrawiam!

Zdjęcia: Pixabay.com