Czy ugniatanie w masażu boli?

Czy ugniatanie w masażu boli? Często słyszymy, że masaż boli. Być może i Ty tego doświadczyłeś/aś. Jeśli tak to pewnie zastanawiasz się dlaczego? Czy jest to normalne zjawisko a może błąd masażysty? Dziś odpowiem Ci na te pytania oraz opowiem Ci o kolejnej technice, którą jest ugniatanie.

Na czym polega ugniatanie?

 

Jest to technika, podczas której masujemy tkankę mięśniową ale i również tłuszczową. Jak wiecie tuż pod samą skórą jest tkanka tłuszczowa, a dopiero pod nią są mięśnie. Masaż wykonujemy głównie po to aby rozmasować obolałe i zmęczone mięśnie. Dzięki masażowi możemy również pobudzić tkankę tłuszczową do spalania. 

Ugniatanie to nie tylko ruch przypominający ten w Twojej kuchni. To szereg czynności. Np. Mięśnie, które doznały urazu, poddajemy delikatnym ruchom — wałowaniu. Mięśnie brzucha czy ud, na których występuje niechciana tkanka tłuszczowa, poddajemy zwijaniu. Partie, w których skóra przylega i trudną ją chwycić poddajemy tzw. zruszaniu. A więc ugniatanie to szereg skomplikowanych ruchów dobranych m.in. do miejsca na ciele.

Dlatego techniki takie jak głaskanie, rozcieranie są wstępem do masażu właściwego. Odczucia im towarzyszące są na pewno przyjemniejsze aniżeli te podczas ugniatania. Czasami może zdarzyć się, że poczujemy mocniej masaż Szczególnie jeśli mamy uszkodzone, zrośnięte mięśnie. Jeśli nigdy nie korzystaliśmy z zabiegów masażu. Warto jednak wiedzieć, że doświadczenie i wiedza masażysty pozwala zapewnić komfort, bezpieczeństwo i przede wszystkim relaks. 

 

Warto zaufać i nie bać się nawet jeśli przez chwilę poczujemy dyskomfort. Masaż sam w sobie jest ponadczasowym dobrodziejstwem dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Zapraszamy na zabiegi — W naszym salonie wykonuje je doświadczony masażysta Mr.S.

Zdjęcia: Pixabay.com