Piękne dłonie zimą. Czy to możliwe?

Piękne dłonie zimą. Czy to możliwe?

Piękne dłonie zimą — Czy to możliwe?

Zima to piękny czas. Nie da się ukryć, że teraz w szczególności myślimy o przygotowaniach do Świąt. Zabiegani myślimy o zakupach, prezentach dla bliskich nam osób. Niestety zapominamy o sobie i pielęgnacji, która w zimowych miesiącach jest niezwykle ważna. Chłodne powietrze, wiatr, śnieg i mróz powodują, że skóra dłoni wystawiona jest na próbę.

Osłona w postaci rękawiczek nie wystarczy aby zapobiegnąć nieprzyjemnym konsekwencjom.  Bez odpowiedniej pielęgnacji skóra staje się sucha, szorstka, popękana i zaczerwieniona.  Zachęcam! Nie zapominajcie o dłoniach, które świadczą o Was samych. 

Skóra to żywy organ — pamiętaj o nim!

Pamiętajmy, że skóra jest największym z organów, jakie posiadamy. Ta na dłoniach jest szczególnie delikatna, bo jest cieńsza i pozbawiona warstwy tłuszczowej. Przez cały czas poddana jest procesowi regeneracji i wymianie komórek. Zachęcam do wykonywania peelingu, który w szybki sposób usunie martwe komórki naskórka. Tym samym ułatwimy aplikację składników odżywczych, które w zimowym okresie są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry dłoni.

Podstawowe zasady w pielęgnacji skóry dłoni

Podstawą jest oczywiście mycie dłoni. Używaj w tym celu łagodnych mydeł na bazie składników naturalnych, z pH zbliżonym do skóry.  Po każdym umyciu dokładnie osusz dłonie, ponieważ woda wysusza. Szczególnie jeśli wystawiamy wilgotną skórę na mróz, skóra może nam nawet popękać. Jeśli sprzątasz, to absolutnie zawsze nakładaj gumowe rękawiczki. Nie ma nic gorszego dla skóry aniżeli kontakt z detergentami. Must have to oczywiście tłusty krem ochronny, który nakładamy w szczególności przed wyjściem na zewnątrz.


Kolagenowe nawilżenie — Podaruj prezent swoim dłoniom!

Jeśli zastanawiasz się: jak jeszcze możesz pomóc swojej skórze zimą, to zapraszam Cię do odwiedzenia do salonu. Polecam zabieg nawilżający z kolagenem. Kosztuje zaledwie 20 funtów.  W pierwszej kolejności wykonujemy dobrany dla Ciebie peeling, następnie stosujemy ampułkę i maskę (opcjonalnie parafinę — w wersji nieszkodliwej) pełne składników odżywczych. Kończymy na masażu, który jest naprawdę bardzo przyjemny. 

Po zabiegu skóra dłoni jest nawilżona, gładka miękka. Kolor skóry jest jednolity, pozbawiony zaczerwienień. Ty poczujesz się odprężona/y i szczęśliwa/y. To naprawdę niedrogi i miły sposób na pielęgnację dłoni zimą.

Możesz również zabieg ten podarować bliskiej Ci osobie w formie Voucherów o, których dowiesz się tutaj:)

 

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz