Węgiel w kosmetyce - Jakie ma znaczenie dla nawilżenia skóry?

Na początek warto wiedzieć, że węgiel kosmetyczny powstaje nie tylko z drewna, ale również torfu, pestek i łupin. Kojarzony głównie jako składnik żelów do oczyszczania skóry twarzy. Przy okazji zwęża znienawidzone przez nas pory skórne. Ponadto znane wszystkim słynne maseczki, plastry wręcz pożerające zaskórniki ze skóry, w szczególności z nosa.  Bardzo często opierają się na właściwościach absorpcyjnych węgla. Jest on w stanie pochłonąć, aż 1000 razy więcej niż sam waży.

pory

Kosmetyki z węglem nie bez powodu zalecane są do cer tłustych z trądzikiem. Pozostałe osoby mogą używać kosmetyków np. na wspomniane wyżej zaskórniki otwarte, które są zmorą każdego typu cery.

Węgiel a nawilżenie skóry?

Kolejną dobrą cechą węgla jest to, że ma właściwości nawilżające. Kremy, które posiadają w składzie węgiel nawilżają, jednocześnie nie przetłuszczając skóry. Ponadto normalizują procesy zachodzące na skórze, działają antybakteryjnie. Węgiel to prawdziwy pogromca dla toksyn, bakterii, drobnoustrojów i zanieczyszczeń.

 

 
wegiel

Co więcej nie powoduje on podrażnień nawet przy skórze wrażliwej.

Uważam, że węgiel aktywny to must have:

– jest tani i łatwodostępny

– nie powoduje podrażnień

– świetnie sobie radzi z wszelkimi problemami na skórze

– może okazać się pomocny przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego

Maseczka z węgla aktywnego

Na koniec polecam prosty domowy przepis na maseczkę na bazie węgla aktywnego.

Wystarczy 1 tabletkę lub łyżeczkę węgla aktywnego rozkruszyć w miseczce i dodać w zależności od potrzeb sodę oczyszczoną, miód, kefir. Następnie mieszamy, nakładamy na twarz i czekamy kilkanaście minut, aż składniki aktywne zaczną działać. Na koniec zmywamy twarz ciepłą wodą i delikatnie osuszamy. Nie zapominamy o nałożeniu kremu nawilżającego oraz filtra.

Gotowe!

maseczka z węgla

Zdjęcia: Canva