Lecznicze właściwości rozcierania

Kochani dziś kontynuacja tematu o technikach masażu.  Dlaczego wykonujemy poszczególne ruchy i dlaczego nie są i nie mogą być one przypadkowe? Zapewne wielu z Was podczas romantycznego wieczoru miało okazję wykonać masaż partnerce bądź partnerowi. Często wykonujemy go po prostu intuicyjnie. Warto jednak poznać podstawy aby masaż był po prostu przyjemnością. 

Ostatnio opowiedziałem Wam o głaskaniu, które jest wstępem do masażu. Dziś opowiem o rozcieraniu. Jak sama nazwa wskazuje, rozcieramy skórę. Wykonujemy ruchy kolisto — posuwiste. Nasze ruchy powinny być intensywniejsze niż w głaskaniu aby pobudzić głębsze partie takie jak stawy, więzadła, ścięgna i mięśnie. 

Lecznicze rozcieranie

Podczas rozcierania możemy  już wyczuć miejsca, w których mięśnie są napięte i obolałe. Prawidłowo wykonane rozcieranie ma szereg właściwości leczniczych.

Poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie, likwiduje obrzęki, działa przeciwbólowo. Dzięki rozcieraniu możemy pozbyć się zrostów, blizn, a także przykurczy. Technika ta zapobiega odleżynom i otarciom. 

Zapraszam na masaż!

Zapraszam do salonu na pełny masaż klasyczny z wykorzystaniem wszystkich technik, o których będę opowiadał tutaj na blogu.

Pozdrawiam 

Mr.S.

Zdjęcia: Pixabay.com